Ikona mody – Coco Chanel

Ikona mody – Coco Chanel

Co byłbyś w stanie poświęcić, aby osiągnąć swój cel? Czy dla sukcesu byłbyś skłonny zaryzykować wszystko? Wojna, bieda i społeczna ruina to czas, w którym rodziła się prawdziwa legenda, ikona stylu – Coco Chanel. Trudne czasy Coco przetrwała dzięki swoim ambicjom, perswazji i instynktowi. Jej podróż od biedaczki do zamożnej kobiety, pozwoliła jej zmienić przemysł zdominowany przez mężczyzn. Znamy jej projekty i słynne perfumy Chanel No. 5., ale czy wiesz, że wyprzedzała swój czas?

Coco Chanel – początek

Zanim nazwała samą siebie Coco Chanel, urodziła się jako Gabrielle Bonheur Chanel, a miało to miejsce w dniu 19 sierpnia 1883 roku. Jej ojciec był handlarzem, matka nie miała pracy. Została porzucona w wieku dwunastu lat, w wyniku czego wraz z siostrą została wysłana do sierocińca prowadzonego przez najświętsze ze świętych mniszek. Siostry były surowe jeśli chodziło o wychowanie Chanel. To właśnie u nich Coco nauczyła się szewstwa, ale nie doceniała tego jako dziecko.

Najbardzie lubiła wakacje, kiedy wyjeżdżała do swoich ciotek: Louise i Adrienne. Ciotki przyjęły Chanel do domu. To właśnie one uczyły ją dalej fachu – nauczyły ją szyć falbanki, wstążki i inne ozdoby do swoich ubrań i akcesoriów, takich jak czapki i czepki.

Szycie stało się dla Chanel sposobem radzenia sobie z niedostatkiem miłości. To właśnie podczas tych prac, przestawała myśleć o tym, że została porzucona przez rodziców. U kochających ją ciotek nauczyła się piękna i praktyczności szewstwa. Jednak w życiu Chanela nic nie było trwałe.

Coco Chanel – wczesna młodość

Gdy miała osiemnaście lat, zakonnice – ubrane w ponury uniform, z czarnymi szatami i białymi woalkami – wzięły Chanel, na krótką pogawędkę. Już nie była dzieckiem, dostała więc prosty wybór: mogła zostać mniszką lub musiała odejść z sierocińca.

writers