Inspiracje ikonami mody we wnętrzach

Inspiracje ikonami mody we wnętrzach

Wielbiciele mody chętnie urządzają swoje wnętrza tak, by nawiązywały one w pewnym sensie do ich ulubionych ikon mody czy wyjątkowych kreacji. Sposobów na wykorzystanie motywów, dotyczących współczesnych ikon mody jest wiele. Przykładem może być chociażby zastosowanie logo Chanel jako podstawy ław i konsol we wnętrzach w stylu glamour. Innym pomysłem jest umieszczenie dekoracji ściennych nawiązujących w różny sposób do ikon mody. Bogatą ofertę plakatów z motywem mody oferuje https://dearsam.pl/, gdzie dostępne są ilustracje nawiązujące do perfum, butów, bielizny czy odzieży a także cytaty znanych projektantów. Wybór jest bardzo duży. Jak jeszcze współczesne ikony mody inspirują nas we wnętrzach? Zapraszamy do lektury poniższego wpisu.

Klasyka Chanel

Coco Chanel nie projektowała wnętrz, ale wystrój jej podparyskiego domu w całości odpowiadał sposobowi, w jaki projektowała odzież. Dominującym kolorem był czarny w towarzystwie bieli i beżu. Jej wnętrza możemy podziwiać w filmie „Chanel i Strawiński”, który doskonale oddaje zamiłowanie projektantki do prostoty połączonej ze swoistym wyrafinowaniem. Co ciekawe, sypialnia Coco była taka sama jak jej klasyczna kreacja – mała czarna. Tylko kilka dodatków miało w tym wnętrzu inny kolor.

Wnętrza w stylu Versace

Versace to jedna z najważniejszych współczesnych ikon mody. Obecnie dom mody nie jest prowadzony przez wielkiego projektanta, lecz wciąż zachwyca swoimi kreacjami. Versace to nie tylko odzież, ale także stylizacja wnętrz. Marka oferuje właściwie pełen asortyment produktów do urządzenia domów – począwszy od tapet i dywanów po zastawę stołową i ręczniki.

Seria wnętrzarska tego domu mody może być inspiracją dla wszystkich lubiących przepych, luksus i ciężkie barokowe dekoracje. W przestrzeni dominują biel, czerń i złoto, przy czym to ostatnie w dużych ilościach. Z tego powodu niektórzy uważają, że łatwo tu o przekroczenie granicy kiczu. Tak czy inaczej we wnętrzach w stylu Versace nie brakuje bardzo dobrych gatunkowo tkanin, mebli ze szlachetnego drewna i najwyższej jakości dodatków.

Lampa Armaniego

Projektowaniem wnętrz zajmował się również Giorgio Armani, który stworzył jeden z największych domów mody na świecie. Już w latach 90. powstały pierwsze projekty do wnętrz, a początek dała im lampa mająca w swojej podstawie logo marki. Lama ta współcześnie jest obiektem pożądania wielu kolekcjonerów i jako klasyk designu jest praktycznie nieosiągalna. Obecnie marka Armani w linii wyposażenia wnętrz, koncentruje się przede wszystkim na projektowaniu mebli i dodatków, jednak nie w tak szerokim zakresie, jak ma to miejsce w przypadku domu mody Versace. Wszystkie produkty Armani są wykonane z najlepszych gatunków materiałów i łączą w sobie wyszukaną elegancję i luksus. Ciemne meble łączone są z jasnymi wnętrzami i odwrotnie.

Współczesne ikony mody stanowią źródło nieustających inspiracji. Coraz częściej znani projektanci zajmują się również stylizacją mieszkań i domów, przenosząc do ich wnętrz swoje inspiracje modą. Przykładem z rodzimego rynku może być choćby Maciej Zień, który zaprojektował kolekcję płytek ściennych dla jednej z marek. Zainteresowanie modą można w łatwy sposób przenieść do swoich wnętrz. Dzięki różnym dodatkom nie trzeba wydawać fortuny. By mieć wnętrze inspirowane ikonami współczesnej mody, wystarczy nawet kilka klasycznych dodatków czy plakatów.

writers