Modny pokój dla dziecka

Modny pokój dla dziecka

Własny pokój to dla dziecka nie tylko przestrzeń, w której może bawić się i uczyć, ale także miejsce, w którym dorasta i w którym się rozwija.

Warto zwrócić uwagę na to, aby poszczególne elementy wnętrza można było łatwo wymieniać i dopasowywać do wieku dziecka.

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Pokój dla dziecka w wieku szkolnym najlepiej urządzić w taki sposób, aby przestrzeń była podzielona na osobne strefy: wypoczynku, nauki i zabawy. Dzięki temu wprowadzimy do wnętrza harmonię, a oddzielne zakątki pomogą dziecku się skupić i utrzymać porządek.

Taki styl urządzenia pokoju dziecięcego nazywany jest „nowoczesnym” i stosuje się go coraz częściej.

Trendy w aranżacji pokoju dziecięcego

Urządzając pokój dziecięcy, rodzice bardzo często kierują się obecnymi trendami.

Coraz większą popularność zdobywa styl hygge, który został zapożyczony z Danii. Tamtejsze dzieci uchodzą za jedne z najszczęśliwszych na świecie, dlatego sposób życia Duńczyków jest tak chętnie naśladowany także w innych krajach.

Filozofia hygge opiera się głównie na poczuciu bezpieczeństwa, a urządzanie wnętrz w tym stylu polega na korzystaniu jedynie z naturalnych materiałów i aranżacji w taki sposób, aby pomieszczenie było przytulne.

Chcąc wykorzystać styl hygge do urządzenia pokoju dziecięcego, warto kierować się kilkoma wskazówkami:

1. Wnętrze będzie harmonijne i przytulne, jeśli skorzystamy z naturalnych materiałów, takich jak wełniane koce, miękkie skóry i lite drewno.

2. Dużą rolę odgrywa światło, które w duńskich domach jest zawsze jasne. Warto więc rozmieścić w pokoju kilka mniejszych lampek, umożliwiając sobie tym samym regulację natężenia światła.

3. Ściany powinny być w jasnych, stonowanych kolorach, takich jak biel, beż, czy kremowy. Do udekorowania pomieszczenia wykorzystać można kolorowe akcenty, ale lepiej unikać tych krzykliwych.

Przytulności mogą dodać miękkie dywany dla dzieci umieszczone w dowolnym miejscu na podłodze.

Drugim popularnym trendem w urządzaniu pokoju dziecięcego, jest styl leśny. Pomieszczenie zaaranżowane w ten sposób przybliża dziecko do natury, pozwala mu się prawidłowo rozwijać, wyciszyć i zwiększa jego wrażliwość.

Urządzając pomieszczenie w takim stylu, skorzystać można z naturalnych materiałów, takich jak bambus, len, bawełna, wiklina czy drewno. Ściany powinny być w naturalnych kolorach – zieleni, brązie, beżu czy bieli.

W stylu leśnym świetnie sprawdzą się dodatki w kolorze butelkowej zieleni i dekoracje w postaci żywych roślin.

Innym trendem, którym inspiruje się także duża część rodziców, jest pokój w pastelowych kolorach. Możemy tutaj wykorzystać pastelowy, delikatny róż lub błękit, albo ograniczyć się tylko do kolorowych dodatków.

Bez względu na to, jakim stylem w urządzaniu pokoju dla dziecka będziemy się kierować, zawsze warto pamiętać o przytulnych dekoracjach, takich jak małe poduszki, miękki dywanik na podłodze i pluszaki. Dobrym pomysłem są także lampki na baterie, które nie tylko stanowią dekorację, ale zapalone – będą dawały dziecku poczucie bezpieczeństwa po zmroku.

writers