Od kwintesencji kiczu do ikony stylu

Od kwintesencji kiczu do ikony stylu

Baśń Hansa Christiana Andersena pod tytułem „Brzydkie Kaczątko” nauczyła nas, że z brzydkiego kaczątka możne wyrosnąć przepiękny łabędź. Czy jednak z kwintesencji kiczu może narodzić się ikona stylu i dobrego gustu? Historia mówi nam, że jest to jak najbardziej możliwe, za sztandarowy przykład podając byłą Spicetkę Victorię Beckham.

Victoria Caroline Adams

Victoria Caroline Adams urodziła się 17 kwietnia 1988 roku w Anglii. Kiedy w 1980 roku obejrzała film muzyczny „Sława” (tytuł oryginalny „Fame”) postanowiła pójść w kierunku kariery muzycznej. Rodzice zapisali ją do szkoły teatralnej i tak zaczęła się wielka przygoda małej Victorii.

Posh Spice

W 1994 roku Victoria wzięła udział w przesłuchaniu, w którym poszukiwano ambitnych dziewczyn, które potrafią dobrze śpiewać i tańczyć. Idealnie pasowało to do profilu kobiety, która niedawno ukończyła studia na kierunku taniec i modeling. Victorii udało się dostać do girlsbandu Spice Girls.

Grupa Spice Girls – Victoria Adams, Geri Halliwell, Emma Bunton, Melanie Brown (Mel B) i Melanie Chisholm (Mel C) – wydała w 1996 roku singiel „Wannabe”. Piosenka szybko stała się numerem jeden w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i 35 innych krajach. Każda Spice Girl dostała od mediów pseudonim i Victoria stała się Posh Spice. „Posh” to z języka angielskiego „elegancki, wytworny, dystyngowany”. Przydomek odnosił się do bogactwa rodziny Victorii i jej dobrego wychowania.

W latach 1994 – 2000 Spicetki nagrały razem trzy płyty. Do dzisiaj zespół dzierży tytuł „najlepiej sprzedająca się żeńska grupa wszech czasów” i ma na swoim koncie ponad 85 milionów sprzedanych płyt.

W 2007 roku zespół Spice Girls powrócił na scenę, by zejść z niej niecały rok później. W następnych latach Spicetki kilkukrotnie pojawiały się na łamach gazet. 12 sierpnia 2012 roku wystąpiły razem na ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W 2019 roku grupa znowu się zjednoczyła i wyruszyła na wspólną trasę, jednak Victoria nie zdecydowała się dołączyć do pozostałych dziewczyn.

Victoria Beckham

W 1997 roku Victoria zaczęła spotykać się ze znanym piłkarzem klubu Manchester United Davidem Beckhamem. Para zaręczyła się rok później. 4 lipca 1999 roku Victoria i David pobrali się w Irlandii. Ceremonia przyciągnęła dużą uwagę mediów. Wówczas 4-miesieczny syn młodej pary Brooklyn „podawał” rodzicom obrączki.

Victoria i David mają czworo dzieci. Trzech synów: Brooklyn (1999), Romeo (2002), Cruz (2005) i córkę: Harper (2011).

Życie Beckhamów można śledzić na ich Instagramie – aplikacji dostępnej na Iphone, Ipad i urządzenia z systemem Android.

V jak Victoria

Mimo, że na początku kariery w Spice Girls Victoria nie należała do naturalnych piękności i czasem mijała się z modą i stylem, to jednak w końcu udało jej się osiągnąć to, do czego dążyła.

W 2000 roku zadebiutowała jako modelka podczas London Fashion Week. Była także ambasadorką Dolce i Gabbana. Stwierdziła jednak, że jej powołaniem jest tworzenie mody a nie tylko jej prezentowanie. Victoria pojawiła się na okładach niezliczonej liczby czasopism – przede wszystkim Vogue, Harper’s Bazaar i Elle.

Marka Victoria Beckham powstała w 2011 roku. W ciągu następnych lat kreacje Victorii rozszerzyły się o modę dla kobiet puszystych oraz dla dzieci.

Małżeństwo Beckham zarabia rocznie ponad 14,5 miliona funtów.

writers