Drugie wcielenie Coco Chanel – Katharine Hepburn

Drugie wcielenie Coco Chanel – Katharine Hepburn

Katharine Hepburn

Katharine Hepburn zawsze słuchała tylko swojego głosu, gdy chodziło o modę.

W czasach, kiedy łączenie strojów kobiecych z męskimi było niekonwencjonalne, nosiła męskie blezery, koszule z kołnierzykiem, spodnie i mokasyny – w stylu hollywoodzkim tworzyła własny styl.

Hepburn to prawdziwa ikona stylu. Niezaprzeczalnie przyczyniła się do tego, by spodnie były modne i akceptowane przez kobiety. Często była naśladowana. Do dziś często przypisuje się jej propagowanie wśród kobiet stylu męskiego.

Katharine Hepburn na ekranach kin

Hepburn, urodzona 12 maja 1907 roku, nie miała sobie równych w wypromowaniu się i utrzymaniu swojego wizerunku gwiazdy. Kiedy zadebiutowała na ekranach w Hollywood w 1932 roku, stało się jasne, że tłumy będą ją kochać. George Cukor, który wyreżyserował „A Bill of Divorcement”, czyli pierwszy film z Hepburn, powiedział: „Publiczność nigdy nie widziała takiej dziewczyny.” W ogóle nie grała ze współczuciem, zdawała się krzyczeć na widzów, a ci na początku nie byli do końca pewni, czy im się to podoba, czy nie.

Katharine Hepburn – kobieta nowoczesna

Choć Coco Chanel rozpoczęła rewolucję w modzie kobiecej w latach dwudziestych, we wczesnych latach trzydziestych moda kobieca nie została jeszcze wyzwolona całkowicie ze stylu poprzedniej epoki. Katharine Hepburn jako kobieta nowoczesna pragnęła kontynuować dzieło Chanel.

writers