Ikona mody – Coco Chanel cz. VII

Ikona mody – Coco Chanel cz. VII

Plan zemsty i ambicje Coco Chanel

Coco musiała znaleźć winnego śmierci ukochanego. Obarczyła nią elitę społeczeństwa i pragnęła, bardziej niż czegokolwiek, sprawiedliwości i zemsty. Zamierzała pokazać światu, jak bezlitosna może być. Miała plan. Zamierzała znaleźć sposób, by dotrzeć do wyższych sfer i stać się ich boginią. Jej pycha rosła.

Z upływem lat Chanel zniszczyła wszystkie standardy w damskiej modzie. Jej style rozprzestrzeniały się w branży jak pożar i wkrótce ją całkowicie zdominowały. To Coco przypisuje się pojawienie tzw. małej czarnej, a jej rewelacyjny Chanel No.5 był pierwszym zapachem, który towarzyszył kobietom wybierającym w modzie spodnie.

Coco stworzyła też pierwszą linię kosmetyków, składającą się z czerwonej szminki, lakieru do paznokci i olejku do opalania. To ona stworzyła w ogóle pojęcie „mody”. Pod koniec lat dwudziestych, dzięki jej wizjonerskiemu podejściu do mody, gorset odszedł do lamusa. Chanel była żywą legendą, a jej butik stał się świątynią mody. Wkrótce też stała się praktycznie członkiem rodziny królewskiej.

Chanel spotykała się z księciem Westminster, Jego Królewską Mością Hugh „Bendor” Grosvenor. Urzeczony jej charakterem książę posyłał jej listy miłosne, owoce i kwiaty. To dzięki tym zalotom, poznała się z przyjaciółmi członków rodziny królewskiej i spotkała Winstona Churchilla.

writers